Galeria

I Górski Maraton Jogi w Wierchomli

24 – 25 sierpnia 2013

W dniach 24- 25 sierpnia 2013 w Wierchomli odbył się I Górski Maraton Jogi organizowany przez portal Joga-Joga.pl oraz Hotel Wierchomla.

Entuzjaści jogi z całej Polski spotkali się, aby wspólnie na szczycie góry Wierchomla wykonać cykl 108 powitań słońca.
Pierwszy dzień służył przygotowaniu do maratonu i zakończył się vege grillem. Drugiego dnia po wjechaniu wyciągiem na górę, jogini powitali słońce 108 razy co zajęło godzinę czasu.

Previous
Next

Każdy, kto ukończył maraton i miał wykupiony pakiet startowy mógł wziąć udział w konkursie na najlepsze hasło dotyczące: jogi , relaksu i Maratonu Jogi.

Spośród kilkudziesięciu propozycji jury składające się z przedstawicieli organizatorów i sponsorów imprezy wybrało 3 najlepsze hasła.

Nagrodę główną:  Jogę w Indiach z Akademią Asan – ufundowaną przez firmę Organique producenta zdrowych, aromatycznych kosmetyków otrzymała Beata Szymura za hasło:  Joga to sztuka układania siebie.

Drugie miejsce 7 dniowy pobyt z jogą w Hotelu Wierchomla ufundowany przez Hotel Wierchomla SKI&SPA oraz Akademię Asan zajęła Anna Ryczek za hasło: Prawdziwy relaks to  powrót do dźwięku ciszy.

Nagrodę za trzecie miejsce:  Profesjonalny zestaw do jogi ufundowany przez sklep.joga-joga.pl otrzymała  Paulina Stargała za hasło: Maraton jogi to spotkanie na szczycie. Imprezę zakończył pokaz jogi w wykonaniu Radka Rychlika i wspólna kolacja. Kolejna edycja imprezy już za rok !

„Jechałam do Wierchomli z pewnymi obawami, 108 Powitań Słońca – dam radę? Pomyślałam, że to dobra okazja, aby sprawdzić zarówno swoje możliwości, jak i ograniczenia. Na miejscu okazało się, że ludzie są tak fajni, atmosfera przyjazna, nauczyciel pomocny, iż przestało mieć znaczenie, czy ukończę ten maraton, czy nie. Wielką przyjemnością dla mnie było samo przebywanie w towarzystwie osób mających wspólną pasję – jogę. Zorganizowanie maratonu uważam za doskonały pomysł. To okazja do poznania ludzi idących tą samą ścieżką, wymiany doświadczeń i pozytywnej energii.  Do tego piękna okolica, pozwalająca odetchnąć świeżym, górskim powietrzem. Prawdziwa uczta dla ciała, umysłu i ducha. Dziękuję:)”

Małgorzata

„Zobaczyłam w gazetce plakat,zakreśliłam w kalendarzu termin,ustaliłam priorytety-by codziennie rano, przez dwa miesiące, jeździć na rowerze a to w las, a to na łąkę, a to na jeszcze inny plac zabaw, tak by całą swoją osobą powitać Słońce. Nauczyć się, jak świadomość przykleić do każdego centymetra skóry.Jak czynność fizyczną połączyć z pragnieniem, ze sztuką, z delikatnością, gracją, ale przede wszystkim z umysłem…by nieco rozciągnąć jego granice 🙂 No i udało się…Polecam serdecznie a „niedowiarkom ręczę, że jednak można oprzeć się o tęczę”…Chylę czoło pomysłodawcom, organizatorom i sponsorom za dopracowanie każdego szczegółu imprezy.Nie było chyba osoby, która by się świetnie nie bawiła…” Maraton był dla mnie przygodą życia :)”

Beata Szymura ( laureatka konkursu: I miejsce. Za hasło: „Joga to sztuka układania siebie”

„Ten Górski Maraton Jogi był pierwszy dla mnie nie tylko z nazwy.To wspaniały początek mojej przygody z jogą.  Mam taką nadzieję i głębokie przekonanie . Wcześniej miałam tylko dużo chęci i kilka nieudanych prób rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Wiadomość o Maratonie i dołączony do niej darmowy kurs podstawowych asan okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Motywacja była ogromna tym bardziej, że lokalizacja w górach i to tam, gdzie jeszcze nie byłam. Zawzięłam się i miesiąc ćwiczeń bardziej lub mniej regularnych przed Maratonem dał mi poczucie coraz większej lekkości ( we wszystkim) i przekonanie ,że to jest TO. Na Imprezę wybrałam się środkami komunikacji publicznej (a pragnę zaznaczyć,że mieszkam na Mazurach) więc możecie sobie wyobrazić tę drogę przez mękę. Warto było. Zajęcia poprzedzające i sam Maraton spełniły wszystkie moje oczekiwania . Mnóstwo pozytywnej energii podczas całej imprezy i brak jakiegokolwiek „ciśnienia” na wyczynowość były dla mnie chyba największym plusem .No i te widoki Beskidu Sądeckiego ! Oczywiście żałuję , że komisja nie doceniła moich wypocin literackich, czego skutkiem byłoby zdobycie atrakcyjnej nagrody, ale to w żaden sposób nie zmienia mojego zdania o imprezie. Prowadzącemu zajęcia (Wiktor Morgulec) i całej ekipie organizatorów dziękuję za to, że stwożyli mi możliwość przeżycia tych cudownych chwil . Do zobaczenia za rok.”

Danuta Szot

„Jechałam na maraton w poczuciu, że będzie to kolejny punkt zwrotny w moim życiu i choć było sporo przeszkód po drodze to dotarłam na miejsce.Maraton był dla mnie sporym wyzwaniem (mam kłopoty ze stawami) i w myśl, że „co mnie nie dobije to mnie wzmocni” stanęłam na macie razem z innymi. Spokojny głos prowadzących i niesamowita energia grupy, przy wsparciu otaczającej przyrody spowodowały, że skoncentrowałam się na ćwiczeniach tak bardzo, że kiedy padło słowo 108 byłam zdziwiona, że to już koniec. Chwilę później,  zamiast zmęczenia poczułam falę energii i radość, że jestem w tym miejscu. Maraton wzmocnił nie tylko ciało, ale szczególnie dał mi odczuć jak bardzo ciało  zależy od stanu umysłu. Dziś moja praktyka jogi i medytacji jest jeszcze bardziej uważna. Pozdrawiam i czekam na kolejny maraton”
metta

Beata Dutkiewicz

„Maraton był pierwszym dniem urlopu; każdy następny dzień chciałam rozpoczynać podobnie; panorama tatrzańskich szczytów, słońce i kilkudziesięcioosobowa grupa dała taką energię, że po 108 powitaniach słońca miałam ochotę na dalsze 108J; maraton jogi już wpisuję w przyszłoroczne plany wakacyjne
 
 Magda Grodzka

„Niezapomniana przygoda w szalenie przyjaznym otoczeniu ludzi i natury. Całe spotkanie pełne mega pozytywnej energii :)) Pogoda idealna podobnie jak nastroje uczestników. Miło jest spotkać tyle osób z roznych stron Polski w jednym miejscu, których łączy joga. Oby wiecej takich pomysłów i inicjatyw.”

Agnieszka

„Dla mnie Maraton był na pewno wyzwaniem i okazją do sprawdzenia samej siebie, a dodatkowo szansą na wygranie jogi w Indiach 🙂 Gratuluję pomysłu, wyboru miejsca i mam nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne.”

Pozdrawiam,
R. Durałek

„Dla mnie Maraton Jogi jest przede wszystkim nadzieją, że taka inicjatywa w Polsce będzie miała za kilka lat setki a nie dziesiątki chętnych, że pomoże w przekonaniu ludzi do spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny oraz bogaty w nowe, ciekawe znajomości.

Pozdrawiam,
Karolina Rudnicka

„Świetna impreza :). Można poprawić swoją technikę, sprawdzić swoją wytrzymałość ale przede wszystkim zrobić coś razem. W całej imprezie fajne jest to, że nikt nie traktuje tego jako wydarzenia sportowego gdzie trzeba osiągnąć najlepszy wynik ale jako wspólną zabawę. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w Górskim Maratonie Jogi. Mam nadzieje, że za rok znowu będzie możliwość wzięcia w nim udziału.
Pozdrawiam
Agnieszka
Maraton Jogi jak juz ktoś powiedział „to przygoda na szczycie” ja się dołączam do tych słów. Dziękuje za wspólną zabawę 🙂 i  do zobaczenia w przyszłym roku. 🙂 ”

Barbara

„Maraton był dla mnie … przygodą. Jedna z laureatem powiedziała, że przygodą na szczycie. Jednak dla mnie to była po prostu przygodą. Spotkaniem. Bo każde spotkanie drugiej osoby to przygoda. A jak ta druga osoba ma takie same pasje , co dopiero jest co wspominać.:-)
Agata


Maraton był dla mnie fantastyczną inicjatywą propagującą jogę. Przyjemna atmosfera, doborowe towarzystwo i otoczenie gór. Sama przyjemnośc. Nawet słońcu się podobało bo na nas regularnie przyświecało w czasie Surya Namaskar. Oby częściej i gęsciej z takimi pomysłami, w myśl maksymy: nie pytaj co świat może zrobic dla ciebie, ale co ty możesz zrobic dla świata.
Pozdr i do zobaczenia za rok”

Anna

„Maraton miał być dla mnie wyzwaniem. Okazał się przede wszystkim fantastycznym spotkaniem z ciekawymi i mądrymi ludźmi, których łączy pasja i spojrzenie na świat. Zmaganie się ze sobą zeszło na dalszy plan, wygrała chęć, żeby zrobić to RAZEM. Maraton jogi to świetna impreza, w pięknym miejscu, na którą na pewno wrócę. Pozdrawiam serdecznie”

Emilia Woźniak

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za wsparcie Partnerom i Sponsorom!