AMBASADORZY 2020

AMBASADORZY

Iwona Guzowska

Wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana

” Boks zawodowy niejednokrotnie stawiał mnie na krawędzi wytrzymałości psychofizycznej. Dzięki trenerowi odkryłam, że joga jest wspaniałym sposobem na poprawienie funkcjonowania całego aparatu ruchowego, rozluźnienie rozgrzanych do czerwoności, zmęczonych mięśni ale i ukojeniem dla umysłu. Potrzebowałam wyciszenia i spokoju aby w pełni przygotować się do czekającej mnie walki. Poprzez jogę i medytację docierałam do niesamowitych pokładów energii, dzięki której nikt nie był w stanie mnie zatrzymać w drodze do zwycięstwa. “

Dr n.med. Danuta Myłek

Od 50 lat w zawodzie lekarza , specjalista alergolog, dermatolog, żywieniowiec. Za pracę doktorską o diecie w atopowym zapaleniu skóry otrzymała prestiżowy dyplom honorowy im. Prof. Tadeusza Obtułowicza za zasługi dla rozwoju polskiej alergologii ( 1988). Stypendystka Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach ( 1987) i Miami( 1993).
W 1995 uznana przez zarząd profesorski jako członek naukowy American College of Allergy, Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii światowej ( 1995).
Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego Członek Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej. W latach 1998-2001 członek Podkomisji d/s Rozwoju Alergologii przy Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej. Jako członek – założyciel Polskiego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią – w latach 2000-2003 brała czynny udział w przywróceniu karmienia piersią i popularyzacji korzyści wynikających z karmienia piersią( artykuły prasowe, referaty naukowe, audycje radiowe , telewizyjne, pikniki tematyczne, wykłady dla lekarzy , położnych i pielęgniarek). Autorka kilku książek o alergii, ostatnie to „ Oswoić alergie” wydanej przez wydawnictwo „BURDA” , które ukazało się we wrześniu 2018 roku. Autorka książki medyczno-kucharskiej „ Od lekarza do kucharza”. Przez 3 lata wykładowca w dorocznych ogólnopolskich Dniach Alergii w Warszawie ( 2014-2016) Ekspert pisma dla alergików „ HIPOALERGICZNI”, w którym zamieszczała raporty o zdrowiu, chorobach alergicznych i ich zapobieganiu poprzez właściwe diagnozowanie leczenie i żywienie Ekspert medycznym programu o żywieniu w „Dzień Dobry TVN”- cykl „ Naturalnie!” oraz książek Naturalnie i Naturalnie 2 red. Agnieszki Cegielskiej.
Obecnie mieszka i działa w Warszawie. Kontynuuje swoją działalność lekarską w ramach Prywatnego Gabinetu Alergologicznego PROGRES mającego swoją siedzibę w dzielnicy Warszawy – Wilanowie.

Lek. med. Dorota Kalwajt

Lek. med. Dorota Kalwajt – pediatra ze specjalizacją rehabilitacji medycznej. Pogromczyni stresu w ciele, jedyna instruktorka neurokinezjologii w Polsce. Od ponad 20 lat zafascynowana medycyną holistyczną. Na kursach na całym świecie stale zgłębia wiedzę na temat wpływu przeżyć i emocji na nasze zdrowie, aby jak najskuteczniej pomagać swoim pacjentom i dzielić się najnowszymi technikami kinezjologicznymi z kursantami Akademii. Wierzy, że my sami mamy ogromny wpływ na nasze zdrowie i uczy tego innych. I przede wszystkim… KOCHA TO CO ROBI!

Lek. med. Dorota Kalwajt jest jedyną osobą w Polsce posiadającą wiedzę i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia wszystkich 4 stopni kursu Dotyku dla zdrowia oraz jedyną instruktorką Brain Formatting, Physiology Formatting i wielu innych metod neuroenergetycznej kinezjologii.

Żaneta Geltz

Redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION. Założyła organizację HAPPY EVOLUTION GLOBAL ASSOCIATION, która kształci tysiące widzów podczas licznych wydarzeń w Polsce i na świecie. Wraz z zespołem naukowców, lekarzy i przedstawicieli mediów promuje połączenie medycyny akademickiej i funkcjonalnej, zachęcając do zmniejszenia spożycia mięsa, podnoszenia świadomości ekologicznej produkcji, uznawania certyfikacji ekologicznej i rozwoju
osobistego, jako sposobów na budowanie lepszej jakości relacji między ludźmi a naszą planetą.
https://hipoalergiczni.pl/
https://www.facebook.com/hipoalergiczni/
https://www.organic-life.tips

Katarzyna Enerlich

KATARZYNA ENERLICH Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

https://www.facebook.com/enerlich

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

NAUCZYCIELE JOGI

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Agnieszka Lasota

Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”. Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka”. Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka”

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”„Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Katarzyna Marcinkowska

Kiedy Katri mówi, że może pomóc ci znaleźć sens życia i wzbogacić twoje życie dzieląc się jej pasja, ona wie, o czym mówi.

Jako nastolatka pasja Katri tańczyła. Taniec pomógł jej oderwać się od codzienności małego miasta i wyrazić siebie. Taniec dał jej poczucie, że robi coś ważnego dlatego brała udział w wielu warsztatach gdzie spotkała wielu inspirujących nauczycieli, którzy pokazali jej nowe kierunki. Jej pasja i ciekawość doprowadziły ją do nauki tańca w Austrii, a po roku przeniosła się do Holandii, by studiować choreografię tańca. To był dla niej ekscytujący czas, ale z czasem zauważyła, że ​​bycie zajętą choreografią (dbanie o tancerzy, kostiumy, miejsce występów itp.), odciągnęło ją od tego, co stworzyła. To był przełom w jej życiu, Katri zaczęła poszukiwać i odkryła jogę!

Od samego początku, na pierwszych zajęciach jogi, zacząłam czuć siłę. Była ona jeszcze silniejsza niż ta, którą już znałem z tańca. Praktyka jogi sprawiła ze nie potrzebowałam nikogo, kto by mnie obserwował i podziwiał moja praca, aby poczuć się dobrze. Nie potrzebowałem dużej przestrzeni do praktyki jak w tańcu. Poprzez praktykę jogi nauczyłam się o sobie wielu nowych rzeczy i niemal każdego dnia odkrywałam coś nowego, Po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że praktyka jogi jest czymś, czym chcę się zająć na poważnie. Zdecydowałam się wziąć udział w szkoleniu nauczycieli Ashtanga Vinyasa Yoga. Pierwszy dyplom (RYT 200) otrzymałam w październiku 2010 r. W 2015 roku moje oczy otworzyła funkcjonalna anatomia i yin yoga. Rozpoczęłam drugi poziom nauczycielski i w czerwcu 2017 r. otrzymałam dyplom (RYT 500). Jestem instruktorem pilates i jogi dla kobiet w ciąży. Obecnie kończę kursy nauczycielskie Yin Yoga oraz Mindfulness od 10 lat prowadzę studio Yoganesa w Rotterdamie (www.yoganesa.nl) jestem szczęśliwą mężatką i mamą 2 letniego Ksawerego.

Praktykowałam z wieloma nauczycielami, między innymi Hilary Brown (Vinyasa Yoga), Marlene Henny (Core Flow Vinyasa Yoga), Claas Hille (Iyengar Yoga), Hiske van der Meulen (Iyengar Yoga) James Higgins (Soul Flow Yoga) oraz Jose de Groot (Yin Yoga). Brałam udział w wielu warsztatach Liese van Dam (filozofia ajurwedyjska), Maxa Stroma (Vinyasa Yoga), Twee Merrigan (Prana Flow Yoga) oraz Coral Brown (Prana Flow Yoga).

Najważniejszą dla mnie rzeczą jest to, aby się rozwijać jako praktykujący jogę oraz nauczyciel; wspierać i inspirować innych”.

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę (https://ochotanajoge.pl).

Włodek Łagodzki

Nauczyciel MAHA JOGI, trener capoeiry, instruktor kettlebell i giriewoj sport, tłumacz, autor i redaktor haseł Wielkiej Encyklopedii PWN, filozof. Podejście Włodka do jogi wynika z długotrwałych studiów sanskryckich traktatów jogi, praktyki różnych ścieżek u mistrzów indyjskich i tybetańskich, jak również inspiracji najnowszymi osiągnięciami osteopatii, medycyny sportowej, terapii czaszkowo-krzyżowej i neurokinezjologii.
MAHA JOGA to radosna i odmładzająca forma ćwiczeń. Polega na rozwijaniu sprawności psychofizycznej w harmonii z oddechem. Skupienie na świadomym odczuwaniu (propriocepcja) wyzwala lekkość, miękkość i płynność w ruchu oraz ułożeniu ciała. Skutkiem jest rozwój siły i gibkości oraz stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Osiąga się to poprzez specjalnie wykonywane: ćwiczenia dynamiczne, pozycje statyczne, płynne sekwencje pozycji zgrane z oddechem i bezdechem.

Hania Gryzińska

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

ODBIERZ DARMOWY KURS JOGI!

Zapisz się, żeby otrzymać mailem 6-dniowy, darmowy kurs jogi. Dowiedz się jak wykonywać sekwencję podstawowych pozycji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Joga-Joga.pl, ul. Perzyńskiego 14D / 37, 01-883 Warszawa, w celu otrzymywania newslettera. Swoje dane podaję dobrowolnie i jestem świadom(a) prawa dostępu do nich oraz ich poprawiania.