PROWADZĄCY 2021

NAUCZYCIELE JOGI

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Katarzyna Enerlich

KATARZYNA ENERLICH Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

https://www.facebook.com/enerlich

Agnieszka Lasota

Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”. Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka”. Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka”

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”„Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Tatiana Potapowa

Choreografka, tancerka, instruktorka zajęć Pilates, Joga Kręgosłupa, Zdrowy Kręgosłup, Stretchingu, Ariel yoga i Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 200

Tatiana jest absolwentką Szkoły Baletowej i Uniwersytetu Humanistycznego na wydziale Choreografii Współczesnej i Tańca Modern, i uczestniczką wielu międzynarodowych projektów choreograficznych. Swój warsztat taneczny zdobywała w Rosji, na Ukrainie, w Czechach i Polsce.

Od 5 lat prowadzi zajęcia Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup w Warszawie. Jako instruktorka wiedzę zdobywała w Polskiej Akademii Sportu i ProFi School. Jest absolwentką Akademii Zdrowego Kręgosłupa, instruktorką dla grup “podwyższonego ryzyka”. W 2019 ukończyła Kurs nauczycieli Aerial Yogi oraz zdobyła dyplom nauczyciela Vinyasa Yoga RYT 200 Yoga Allience. Aktywnie prowadzi zajęcia z Aerial Yogi, Vinyasa Yogi i Spiral Yoga Flow.

 

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę (https://ochotanajoge.pl).

Włodek Łagodzki

Nauczyciel MAHA JOGI, trener capoeiry, instruktor kettlebell i giriewoj sport, tłumacz, autor i redaktor haseł Wielkiej Encyklopedii PWN, filozof. Podejście Włodka do jogi wynika z długotrwałych studiów sanskryckich traktatów jogi, praktyki różnych ścieżek u mistrzów indyjskich i tybetańskich, jak również inspiracji najnowszymi osiągnięciami osteopatii, medycyny sportowej, terapii czaszkowo-krzyżowej i neurokinezjologii.
MAHA JOGA to radosna i odmładzająca forma ćwiczeń. Polega na rozwijaniu sprawności psychofizycznej w harmonii z oddechem. Skupienie na świadomym odczuwaniu (propriocepcja) wyzwala lekkość, miękkość i płynność w ruchu oraz ułożeniu ciała. Skutkiem jest rozwój siły i gibkości oraz stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Osiąga się to poprzez specjalnie wykonywane: ćwiczenia dynamiczne, pozycje statyczne, płynne sekwencje pozycji zgrane z oddechem i bezdechem.

Hania Onifade

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

PRELEGENCI

Lek. med. Dorota Kalwajt

Pediatra ze specjalizacją rehabilitacji medycznej. Pogromczyni stresu w ciele, jedyna instruktorka neurokinezjologii w Polsce. Od ponad 20 lat zafascynowana medycyną holistyczną. Na kursach na całym świecie stale zgłębia wiedzę na temat wpływu przeżyć i emocji na nasze zdrowie, aby jak najskuteczniej pomagać swoim pacjentom i dzielić się najnowszymi technikami kinezjologicznymi z kursantami Akademii. Wierzy, że my sami mamy ogromny wpływ na nasze zdrowie i uczy tego innych. I przede wszystkim… KOCHA TO CO ROBI!

Lek. med. Dorota Kalwajt jest jedyną osobą w Polsce posiadającą wiedzę i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia wszystkich 4 stopni kursu Dotyku dla zdrowia oraz jedyną instruktorką Brain Formatting, Physiology Formatting i wielu innych metod neuroenergetycznej kinezjologii.

Katarina Hellström i Maurizio Mazzetto

Katarina i Maurizio są pasjonatami świadomej pracy z ciałem. Holistyczne podejście łączące ciało, umysł i duszę jest podstawą ich pracy. Wspólnie wypracowali metodę pozwalającą uwolnić się od traum zapisanych w ciele. Ich przygoda rozpoczęła się kilka lat temu, od tego czasu podążając wspólną ścieżką – uzdrawiają, edukują i wspólnie odkrywają nowe przestrzenie ciała. Są założycielami BodyWork by Katarina & Maurizio.

Celem pracy Katariny i Maurizio jest poczuć się bezpiecznie i sięgnąć po swój potencjał. Pozwolić sobie na przeżycie emocji, które w przeszłości ze strachu zostały zamrożone i niewyrażone. Jeżeli w dzieciństwie towarzyszył nam lęk, niepokój i brak bezpieczeństwa, znajdziemy oddźwięk tych uczuć w ciele. Pewne części naszego ciała mogą być usztywnione, zablokowane a czasem nawet bezwładne. W trakcie sesji przywołujemy bolesne wspomnienie, wracamy do myśli i uczuć, które nam towarzyszyły w danym momencie. Obserwujemy lęk, strach czy niepokój, które wtedy nas ogarnęły.  Katarina i Maurizio centymetr po centymetrze skanują ciało w poszukiwaniu takich “ran”,  Dają przestrzeń na bezpieczne przeżycie ich raz jeszcze.

 

Dariusz Hybel

Od wielu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu, długoletni asystent o. Jana Berezy. W 2006 r. o. Maksymilian zaprosił do wspólnego prowadzenia praktyki, a w 2010 r. do samodzielnego prowadzenia sesji medytacyjnych w Ośrodku.

Dariusz Hybel ukończył studia filozoficzne i teologiczne, studium psychoterapii Gestalt, uczestniczył w zajęciach Instytutu Duchowości Carmelitanum , a także ukończył Akademię Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 1993 – 2004 był czynnie związany z polityką i samorządnością. Jako dziennikarz napisał setki tekstów na tematy społeczno-ekonomiczne, polityczne i religijne. Jest współautorem książek: “Słuchaj, medytacja jest…” oraz “Medytacja. Droga Miłującej Obecności”.

Jakub Dorosz

Dyplomowany naturopata i dietetyk (3-letnie Studium Terapii Naturalnych we Wrocławiu , studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, 8-letnie studia specjalizacyjne Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Chińskiej Medycyny Integracyjnej- Wrocław, Poznań, Warszawa) . Jest uczniem dr-a Tadeusza Błaszczyka i prof.dr Yifan Yang (Holandia).

W swojej pracy stosuje głównie metody Medycyny Chińskiej – chińską diagnostykę, ziołolecznictwo, akupunkturę, masaż . Wykorzystuje też inne techniki szeroko rozumianej medycyny naturalnej – terapię manualną kręgosłupa, terapię dźwiękiem, homeopatię.

Adam Lis

Wieloletni instruktor masażu dźwiękiem (Instytut Klang-Massage-Therapie w Uenzen) i dyplomowany psychotronik (psychologia alternatywna), towarzyszy każdemu Festiwalowi Jogi w Wierchomli niemal od początku. W swojej pracy Adam stosuje terapię psychosomatyczną, komunikację społeczną, NAO, koncerty terapeutyczne grupowe i indywidualne. O tym, jak dużo napięć nosimy w ciele w tym trudnym dla wielu z nas czasie i jak skutecznie i kojąco dźwięki tych koncertów działają na nierozładowany stres, mogliśmy się przekonać szczególnie w ubiegłym roku, co potwierdzają bardzo pozytywne relacje uczestników. Ci, którzy chcieliby skorzystać wcześniej, mogą już teraz umawiać się na koncert on-line z Adamem. Podajemy adres mailowy adam-lis@prokonto.pl lub kontakt poprzez stronę adamlis.pl

Szymon Olbrychowski

Urodzony w 24.06.1983 roku, świecki uczeń Roshiego Shodo Harady, pod okiem którego rozpoczął naukę medytacji Zen w wieku 22 lat. Praktykę doskonali od ponad 15 lat uczestnicząc regularnie w odosobnieniach medytacyjnych tzw. sesshin, prowadzonych przez Roshiego w Japonii i Europie. Rozszerza i pogłębia swoje doświadczenia medytacyjne przenosząc je na pole wspinaczki skalnej, drytoolingu, freedivingu oraz działań zawodowych i twórczych.  Prowadzi cotygodniową medytację Zen w szkole jogi Jurka Jaguckiego w Szczecinie. Autor publikacji i tłumaczeń tekstów związanych z praktyką Zen, członek grupy liderów OneDropZen. Ojciec dwójki dzieci, architekt, nauczyciel akademicki, członek Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego i Stowarzyszenia Teatr Kana.

 

Olga Szemley-Goudineau

Pochodzi z artystycznej rodziny, więc ma sztukę we krwi. Jest pełną pasji dla życia w harmonii z naturą joginką i podróżniczką, która odwiedziła pięć kontynentów. Opracowała Yogattractive, całkowicie naturalną metodę odmładzania twarzy i szyi w oparciu o wielowiekowe tradycje pielęgnacyjne Azji oraz podstawy naukowe wypracowane na Uniwersytecie w Cambridge.

Anna Mills

Założycielka Akademii NVC. Ukończyła 2-letni kurs nauczycielski MBSR prowadzony przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches i prowadzi szkolenia z uważności i redukcji stresu metodą MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Course).

Medytacją zajmuje się od kilkunastu lat. Jest absolwentką Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Poza kursami uważności prowadzi szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i mediacji. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia Bez Przemocy (NVC) i założycielką Akademii NVC.

Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia Bez Przemocy (PBP). Od 2001 roku wykorzystuje PBP w życiu osobistym i zawodowym. Miała okazję uczyć się metody NVC od jej twórcy, Marshalla Rosenberga.

Jest najbardziej doświadczoną trenerką NVC w Polsce, wykształciła wielu konsultantów i trenerów stosujących tę metodę w Polsce. Od 2003 roku prowadzi warsztaty i szkolenia, skupiając się na metodzie Porozumienia Bez Przemocy jako świadomości życia codziennego.

Prowadzi warsztaty otwarte, szkolenia dla organizacji i firm (Raiffeisen Polbank, Citibank, Nokia, Siemens, ING Bank Śląski, PARP) oraz sektora edukacji. Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia w Polsce, Francji, Niemczech, Grecji, Korei, Australii, USA). Prowadzi też cykle szkoleniowe z mediacji NVC we Włoszech.

W ostatnim czasie jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje, szkolenia typu „train the trainer”.

Jurek Ambroszczyk

Na co dzień mąż, ojciec dwójki dzieci, przedsiębiorca, programista. Wraz z żoną praktykuje medytację Vipassana i pomaga organizować jej kursy w Polsce. Pierwszy kurs w tej tradycji odbył w Belgii w 2005 roku.

Marta Katyńska

To uznana artystka z dziedziny rękodzieła artystycznego, po studiach na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Przygotowanie Pedagogiczne” oraz  „Oligofrenopedagogika”. Od wielu lat  zamieszkuje w Przemyślu, gdzie współtworzy niezwykła miejsce – “Ceramiczny lis”, w którym łączą się pracownia ceramiczna z kawiarnią i księgarnią (www.ceramicznylis.pl). Podczas festiwalu poprowadzi warsztaty, podczas których wprowadzi uczestników w tajniki pracy z gliną.

Aldona Rogowska

Zwolenniczka zdrowego żywienia, upraw naturalnych, hortiterapii, grzebania w ziemi i chodzenia po niej boso. Właścicielka gospodarstwa rolnego prowadzonego w zgodzie z NATURĄ. Nie korzysta z chemii i nawozów sztucznych. Dzięki temu w jej roślinach nie ma glisofatu i innych trucizn w myśl zasady, że „pożywienie ma być dla nas lekarstwem”.

Uprawia warzywa, owoce i zioła i tworzy z nich własne produkty na cały rok. Wg własnych przepisów powstają soki, dżemy, gąszcze staropolskie, sałatki, winka, cydry, nalewki i najważniejsze żywe octy – jabłkowe, owocowe czy ziołowe.

Zbiera dzikie zioła – chwasty, by potem robić z nich herbatki, nalewki, tynktury, glicerydy. Pełnymi garściami czerpie z natury bez szkody dla niej.