PROWADZĄCY 2022

NAUCZYCIELE 2022

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Katarzyna Enerlich

KATARZYNA ENERLICH Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

https://www.facebook.com/enerlich

Agnieszka Lasota

Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”. Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka”. Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka”

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”„Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Tatiana Potapowa

Choreografka, tancerka, instruktorka zajęć Pilates, Joga Kręgosłupa, Zdrowy Kręgosłup, Stretchingu, Ariel yoga i Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 200

Tatiana jest absolwentką Szkoły Baletowej i Uniwersytetu Humanistycznego na wydziale Choreografii Współczesnej i Tańca Modern, i uczestniczką wielu międzynarodowych projektów choreograficznych. Swój warsztat taneczny zdobywała w Rosji, na Ukrainie, w Czechach i Polsce.

Od 5 lat prowadzi zajęcia Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup w Warszawie. Jako instruktorka wiedzę zdobywała w Polskiej Akademii Sportu i ProFi School. Jest absolwentką Akademii Zdrowego Kręgosłupa, instruktorką dla grup “podwyższonego ryzyka”. W 2019 ukończyła Kurs nauczycieli Aerial Yogi oraz zdobyła dyplom nauczyciela Vinyasa Yoga RYT 200 Yoga Allience. Aktywnie prowadzi zajęcia z Aerial Yogi, Vinyasa Yogi i Spiral Yoga Flow.

 

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę (https://ochotanajoge.pl).

Hania Onifade

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

Agnieszka Kunicka

Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi, aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz, uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi; fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

PRELEGENCI 2022

Paweł Neko

Socjolog medycyny, członek Europejskiego Stowarzyszenia Irydologicznego.

Wykładowca w Instytucie Zielarstwa Polskiego I Terapii Naturalnych w Warszawie.

Irydolog, naturoterapeuta, zielarz – fitoterapeuta, informodiagnosta.

Piotr Łysoniewski

 Naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, pomysłodawca konceptu Taijitu – terapie holistyczne. Posiada zarówno szeroką wiedzę jak i doświadczenie na polu żywienia i gotowania – zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, probiotykoterapię, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong. 

Dariusz Hybel

Od wielu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu, długoletni asystent o. Jana Berezy. W 2006 r. o. Maksymilian zaprosił do wspólnego prowadzenia praktyki, a w 2010 r. do samodzielnego prowadzenia sesji medytacyjnych w Ośrodku.

Dariusz Hybel ukończył studia filozoficzne i teologiczne, studium psychoterapii Gestalt, uczestniczył w zajęciach Instytutu Duchowości Carmelitanum , a także ukończył Akademię Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 1993 – 2004 był czynnie związany z polityką i samorządnością. Jako dziennikarz napisał setki tekstów na tematy społeczno-ekonomiczne, polityczne i religijne. Jest współautorem książek: “Słuchaj, medytacja jest…” oraz “Medytacja. Droga Miłującej Obecności”.

Marta Kucińska

Certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według metody Face Yoga Method, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, biolog, autorka książki “Joga Piękna”, zabiegana mama trójki dzieci, a przede wszystkim – kobieta. Niezwykle ważne jest dla niej zachowanie równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Jest ogromną zwolenniczką medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, medycyny ajurwedyjskiej, diety wegetariańskiej, naturalnej pielęgnacji ciała, psychologii wedyjskiej, jogi oraz ćwiczeń i masaży twarzy. Za cel stawia sobie pomaganie innym kobietom w zachowaniu przez długie lata zdrowia, urody, promiennej cery, uśmiechu i zadowolenia z siebie. Więcej informacji na stronie: https://jogapiekna.com/

Adam Lis

Wieloletni instruktor masażu dźwiękiem (Instytut Klang-Massage-Therapie w Uenzen) i dyplomowany psychotronik (psychologia alternatywna), towarzyszy każdemu Festiwalowi Jogi w Wierchomli niemal od początku. W swojej pracy Adam stosuje terapię psychosomatyczną, komunikację społeczną, NAO, koncerty terapeutyczne grupowe i indywidualne. O tym, jak dużo napięć nosimy w ciele w tym trudnym dla wielu z nas czasie i jak skutecznie i kojąco dźwięki tych koncertów działają na nierozładowany stres, mogliśmy się przekonać szczególnie w ubiegłym roku, co potwierdzają bardzo pozytywne relacje uczestników. Ci, którzy chcieliby skorzystać wcześniej, mogą już teraz umawiać się na koncert on-line z Adamem. Podajemy adres mailowy adam-lis@prokonto.pl lub kontakt poprzez stronę adamlis.pl

Szymon Olbrychowski

Urodzony w 24.06.1983 roku, świecki uczeń Roshiego Shodo Harady, pod okiem którego rozpoczął naukę medytacji Zen w wieku 22 lat. Praktykę doskonali od ponad 15 lat uczestnicząc regularnie w odosobnieniach medytacyjnych tzw. sesshin, prowadzonych przez Roshiego w Japonii i Europie. Rozszerza i pogłębia swoje doświadczenia medytacyjne przenosząc je na pole wspinaczki skalnej, drytoolingu, freedivingu oraz działań zawodowych i twórczych.  Prowadzi cotygodniową medytację Zen w szkole jogi Jurka Jaguckiego w Szczecinie. Autor publikacji i tłumaczeń tekstów związanych z praktyką Zen, członek grupy liderów OneDropZen. Ojciec dwójki dzieci, architekt, nauczyciel akademicki, członek Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego i Stowarzyszenia Teatr Kana.

 

Dorota Gudaniec

Ekspertka konopna, mama Maxa, pierwszego w Polsce pacjenta leczonego legalnie preparatami na bazie konopi. Przy okazji walki o możliwość leczenia własnego syna, stała się aktywistką i twarzą walki o legalizację konopi do celów medycznych. Jest dyplomowaną zielarką-fitoterapeutką, ekspertką konopną, doświadczonym praktykiem w zakresie medycznego zastosowania kannabinoidów, a także inicjatorką i organizatorką licznych działań zmierzających do uregulowania statusu konopi w Polsce.

Dorota Gudaniec jest także właścicielką marki ekstraktów z konopi siewnych Max Hemp, a także pomysłodawczynią i założycielką Centrum Terapeutycznego Max Hemp, które jest miejscem holistycznego wsparcia dla pacjentów zainteresowanych medyczną marihuaną oraz rozmaitymi metodami wsparcia zdrowia.

Bartosz Zadurski

Certyfikowany Provider TRE®, Praktyk IFS (Internal Family Systems), trener Empatycznej Komunikacji, terapeuta Integracji Strukturalnej, instruktor oddechu metodą Butejki, trener świadomej pracy z ciałem, Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat ruchu, tańca i psychosomatyki – zależności umysłu i ciała. Autor podcastu o ciele, emocjach i terapii "Zadurski Mówi". Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Festiwal Wibracje, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej.
zadurski.com
fFacebook.com/bartoszzadurski
instagram.com/bartosz.zadurski