WARSZTATY 2020

W tym roku Joga Festiwal będzie trwał aż 7 dni! Przez cały tydzień planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak TY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem.
Joga Festiwal w Wierchomli to jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie będziesz mógł ćwiczyć pod okiem najlepszych i najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w kraju.

Zajęcia jogi poprowadzą:

 • Wiktor Morgulec – joga Iyengara
 • Katarzyna Enerlich – joga funkcjonalna
 • Agnieszka Lasota – joga dla dzieci
 • Michał Kudzia – Vinyasa Joga, Acro Joga
 • Hanna Gryzińska – joga hormonalna, joga kręgosłupa
 • Katarzyna Marcinkowska – Yin Joga, Vinyasa Joga
 • Włodek Łagodzki – Maha Joga, joga klasyczna.
TYDZIEŃ SPOTKAŃ ZE ZNAKOMITYMI GOŚĆMI

Wbrew nazwie, Joga Festiwal to nie tylko joga. Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi dowiesz się wielu nowych, ciekawych i przydatnych rzeczy o, uogólniając, zdrowym trybie życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W programie m.in.:

 • “Jak  dożyć 100 lat lub więcej  w dobrej formie” – spotkanie poprowadzi dr n. med. Danuta Myłek
 • „COLOURS OF BALANCE” jak żyć kolorowo każdego dnia – poprowadzi ekspertka z zakresu psychologii koloru, trenerka, coach wizerunku Renata Majewska
 • „Defragmentacja Wewnętrznego Dysku” Podświadomość, magiczne miejsce, które wyznacza kierunki naszego życia – warsztat poprowadzi IWONA GUZOWSKA – wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana
 • Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy – poprowadzi autorka metody Olga Szemley
 • Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej – poprowadzi Anna Ryczek
 • Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie – poprowadzi Adam Lis
 • Niezłe ziółko – spotkanie z ziołami w terenie poprowadzi Małgorzata Polańska – Kubiak, regionalna artystka i zielarka
 • Warsztat Eko-DOM – poprowadzi Anna Pietrusza, zielarka, dyplomowana fitoterapeutka specjalizująca się w kosmetyce naturalnej

Zapisy na warsztaty tematyczne odbywają się pierwszego dnia trwania Festiwalu w godzinach otwarcia Biura Festiwalu.

BEZPŁATNA SOBOTA

22 sierpnia jest dniem OTWARTYM. Tego dnia odbędzie się VIII GÓRSKI MARATON JOGI „108 POWITAŃ SŁOŃCA”.
Wstęp wolny obowiązuje na:
– wszystkie zajęcia jogi, w tym zajęcia przygotowujące do Maratonu Jogi
– VIII Maraton Jogi „108 Powitań Słońca”

CZYM JEST GÓRSKI MARATON JOGI?

To największe w Polsce tego rodzaju wydarzenie, które ma już kilkuletnią tradycję. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wspólne ćwiczenia mają za zadanie zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 powitań słońca”. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi „Joga ponad podziałami”, bo joga ma łączyć ludzi we wspólnym dążeniu do idealnego i zrównoważonego świata. W tym roku nową inicjatywą i punktem kulminacyjnym Maratonu będzie ułożenie napisu „YOGA” przez wszystkich uczestników.

Jak dożyć 100 lat lub więcej w dobrej formie

Podczas spotkania poruszony zostanie temat przyczyny przedwczesnego starzenia i kompleksowe postępowanie aby zapobiec  schorzeniom skracającym nasze życie.


Danuta Myłek, dr n.med – od 50 lat w zawodzie lekarza , specjalista alergolog, dermatolog, żywieniowiec. Za pracę doktorską o diecie w atopowym zapaleniu skóry otrzymała prestiżowy dyplom honorowy im. Prof. Tadeusza Obtułowicza za zasługi dla rozwoju polskiej alergologii ( 1988).
Stypendystka Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach ( 1987) i Miami( 1993).
W 1995 uznana przez zarząd profesorski jako członek naukowy American College of Allergy, Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii światowej ( 1995).
Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
Członek Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej.
W latach 1998-2001 członek Podkomisji d/s Rozwoju Alergologii przy Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej.
Jako członek – założyciel Polskiego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią – w latach 2000-2003 brała czynny udział w przywróceniu karmienia piersią i popularyzacji korzyści wynikających z karmienia piersią( artykuły prasowe, referaty naukowe, audycje radiowe , telewizyjne, pikniki tematyczne, wykłady dla lekarzy , położnych i pielęgniarek).
Autorka kilku książek o alergii, ostatnie to „ Oswoić alergie” wydanej przez wydawnictwo „BURDA” , które ukazało się we wrześniu 2018 roku. Autorka książki medyczno-kucharskiej „ Od lekarza do kucharza”.
Przez 3 lata wykładowca w dorocznych ogólnopolskich Dniach Alergii w Warszawie ( 2014-2016)
Ekspert pisma dla alergików „ HYPOALERGICZNI”, w którym zamieszczała raporty o zdrowiu, chorobach alergicznych i ich zapobieganiu poprzez właściwe diagnozowanie leczenie i żywienie
Ekspert medycznym programu o żywieniu w „Dzień Dobry TVN”- cykl „ Naturalnie!” oraz książek Naturalnie i Naturalnie 2 red. Agnieszki Cegielskiej.
Obecnie mieszka i działa w Warszawie. Kontynuuje swoją działalność lekarską w ramach Prywatnego Gabinetu Alergologicznego PROGRES mającego swoją siedzibę w dzielnicy Warszawy – Wilanowie.

Gongi i misy – koncert

Dźwięk i intencja – koncert Gongów i mis dźwiękowych – tybetańskich – w wykonaniu Adama Lisa 

Liczba uczestników ograniczona – zajęcia (ok. 1 h) odbędą się w dwóch grupach po 30 osób.

 Pamiętajcie o zabraniu koca, karimaty czy poduszki! 

 „Lekiem na nieuleczalne choroby nowej ery będzie fala dźwięku…” – Nostradamus 

Dźwięki tybetańskich mis i gongów doskonale potrafią wspierać naturalne siły organizmu. Jest to wiedza stosowana na Dalekim Wschodzie od co najmniej 5 tysięcy lat, a od kilkudziesięciu jest powszechną praktyką stosowaną przez specjalistów na całym świecie w takich dziedzinach jak choćby medycyna klasyczna i alternatywna, edukacja, doradztwo personalne, psychoterapia. Terapia dźwiękiem wykorzystywana jest do relaksacji, rozładowywania napięć i skutków stresu – najczęstszych przyczyn chorób. Skuteczność i wszechstronność tej metody jest imponująca. Od wyciszania i relaksacji, poprzez rozwijanie intuicji i kreatywności, do fizycznego uszkadzania komórek nowotworowych wibracjami generowanymi przez gong (francuskie badania Fabien Maman). Podczas tego koncertu uczestnicy doświadczą swoistej kąpieli w dźwiękach generowanych z dobrze dostrojonych gongów i mis dźwiękowych przez odpowiednio wyszkolonego, doświadczonego i wrażliwego operatora. W trakcie kąpieli dźwiękowej ciało dosłownie zanurza się we właściwej wibracji, dzięki czemu każda najmniejsza nawet cząsteczka zostaje pobudzona. Wzrasta wtedy jej poziom wibracyjny, co bezpośrednio przekłada się na poprawę stanu zdrowia. W końcowej części koncertu, rozluźnieni i dostrojeni do tzw. osobistego dźwięku podstawowego uczestnicy będą mogli wysłać skupioną i silną intencję pokoju na świecie!

Do zobaczenia

Adam Lis

Więcej: www.adamlis.pl

„COLOURS OF BALANCE” jak żyć kolorowo każdego dnia

​Warsztaty: Jak świadomie komunikować się za pomocą koloru?
-analiza kolorystyczna
-kod kolorystyczny w kontaktach międzyludzkich-jak świadomie używać koloru
-sprawdź swój kolor-testy, ćwiczenia

Warsztat: ART OF BALANCE
Jak działania artystyczne wpływają na rozwój człowieka. Mózg a równowaga jak to działa.
Wyraź siebie w działaniu artystycznym

Moje wewnętrzne JA –
obraz z zastosowaniem powertex. Technika termoutwardzania pozwalająca tworzyć niepowtarzalne prace,
która pozwala również wyrazić siebie i odkryć swoje wewnętrzne ja.

Renata Majewska – ekspertka z zakresu psychologii koloru, trenerka, coach wizerunku. Szkoleniowiec w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Doradca w zespole Neurona –Mental Health Clinic w ,której prowadzi autorski program Art of Balance w terapiach. Autorka książki Zrozumieć kolor. Kolor jest jej wielką pasją. Pisze na ten temat wiele artykułów. Psychologia koloru w kontaktach międzyludzkich a odmienność kulturowa, to temat przewodni wielu jej wystąpień, konferencji i szkoleń. Od wielu lat analizuje kolor nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale również zwraca uwagę na wpływ, jaki może wywierać na naszą percepcję i nasze zachowanie. Mówi:” Żyj kolorowo a ja pomogę ci te kolory tylko zrozumieć.”

 

Warsztaty metody Butejki – czyli sztuka prawidłowego oddychania

Dowiedz się:

– jak poprawnie oddychać, by przywrócić fizjologiczną równowagę
ciała,
– dlaczego oddychając mniej, bardziej dotleniamy wszystkie organy i
komórki,
– jak naturalnie obniżyć poziom stresu i wysokie ciśnienie,
– jak zatrzymać astmę, chrapanie i bezdech senny,
– jak zapewnić twojemu dziecku prosty zgryz,
– jak doświadczyć większego spokoju,
– jak poprawić swój nastrój, sen i poziom energii.

Nadmierne oddychanie zwęża naczynia krwionośne, co powoduje m.in. zwiększone pobudzenie komórek mózgowych, zamroczenie umysłu i zaburzenia snu. Metoda Butejki to sztuka oddychania mniej, polepszający tym samym krążenie krwi i zwiększając dotlenienie tkanek i organów, szczególnie mózgu.

Badania kliniczne przeprowadzone w wiodących szpitalach w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Irlandii dowiodły skuteczności metody Butejki w leczeniu kataru siennego, astmy i chrapania, redukując kaszel i świszczący oddech o 70%, zmniejszając potrzebę zażywania leków doraźnych o 90% oraz leków prewencyjnych o 50% w ciągu 3 miesięcy.

„Powinno się mniej jeść, mniej oddychać, mniej spać i ciężej pracować fizycznie, ponieważ jest
to dobre. Jest to podstawowa zmiana, prawdziwa restrukturyzacja. To jest właśnie to, co
musimy obecnie robić.”

Prof. Konstantyn Butejko

Anna Ryczek jest certyfikowaną instruktorką metody Butejki, posiadającą dyplom nadany przez Patryka McKeown w 2013 r. oraz tłumaczką jego książek na język polski („Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł”). Z wykształcenia magister psychologii oraz instruktorka jogi. W swoich zajęciach łączy pracę z oddechem ze świadomością ciała i umysłu. Obecnie mieszka w Irlandii. Uwielbia pływać w morzu i chodzić boso po trawie.

Eko-DOM

Czas trwania warsztatu: ok 1 godzina
Ilość uczestników/warsztat: 30 osób

W ramach wprowadzenia do warsztatu porozmawiamy o tradycyjnych, zapomnianych technikach utrzymania czystości w domu bez użycia komercyjnych detergentów. Omówimy prawidłowe techniki stosowania sody, octów gospodarczych, olejków eterycznych oraz innych substancji bakterio- i grzybobójczych.  Opowiem o technikach produkcji mydła gospodarczego, uczestnicy dostaną też przepisy i wskazówki do samodzielnego wykonania takiego mydła w domu. Na bazie gotowego mydła i półproduktów dodatkowych, uczestnicy wykonają dla siebie dwa produkty do sprzątania: płyn do naczyń i pastę piorącą do pralki.  Warsztat jest bezpieczny dla dzieci.

Anna Pietrusza – zielarka, fitoterapeutka, mama dwóch córek, pasjonatka i promotorka naturalnej kosmetyki ziołowej. Karierę managera z przyjemnością wymieniła na rozwijanie zaszczepionej już w dzieciństwie wiedzy zielarskiej opartej na potrzebie samowystarczalności. Swoją pasję i wiedzę zamienia w misję pokazywania innym jak wiele korzyści i zadowolenia kryje się w tworzeniu własnych produktów kosmetycznych, naturalnej pielęgnacji i mądrym czerpaniu z otaczającej nas przyrody.  Słuchaczka studiów podyplomowych o kierunku Chemia Kosmetyczna, absolwentka kursu zawodowego Zielarz-Fitoterapeuta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie, aktualnie uczestniczka kursu Terapie Biologiczne na tejże uczelni. Autorka własnej linii ziołowych kosmetyków, o których opowiada na swoim fp: Anna Pietrusza – Pracownia Dzikich Kosmetyków. Współtwórczyni projektu Ziołowy Beskid, gdzie wraz z innymi beskidzkimi zielarkami, odtwarza i propaguje tradycje zielarskie, prowadząc i organizując liczne warsztaty i spotkania tematyczne.

https://www.facebook.com/dzikiekosmetyki/

„Słodkozakręceni” - warsztat zdrowych słodyczy poprowadzi Ewelina Borowiec z Ogrodu Szambala

Zajęcia prowadzone w 3 grupach po max 50 osób.
Czas -1 godz.


Dzięki warsztatom nauczysz się jak w szybki sposób, w zaciszu domowym przygotować coś pysznego i
zdrowego. Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie przygotować pyszne słodycze m.in. ciasta bez
pieczenia, zdrową nutellę czy kulki rafaello.
A tak pisze o sobie prowadząca
Moja druga miłość (po mężu) to gotowanie i tworzenie… Pracowałam jako szef kuchni wegańskiej w
kilku miejscach w Polsce. Uwielbiam tworzyć dania  i zaskakiwać smakiem. Od kilku lat jestem na
diecie roślinnej, bezglutenowej i mam się świetnie, ciągle tworzę nowe smaki. Jestem pasjonatką
dobrego jedzenia, dlatego moje przepisy są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.


Mój FB:
https://www.facebook.com/borowiec.ewelina
https://www.facebook.com/OgrodSzambala

„Defragmentacja Wewnętrznego Dysku” Podświadomość, magiczne miejsce, które wyznacza kierunki naszego życia

Wojownik Światła – zajęcia na pobudzenie wewnętrznej mocy na cały dzień – zajęcia w terenie

Defragmentacja Wewnętrznego Dysku – wykład z warsztatem
Temat: Podświadomość, magiczne miejsce które wyznacza kierunki naszego życia. Wewnętrzne konflikty, negatywne emocje – ich źródło oraz sposoby na wyczyszczenie szkodliwych “programów” wygranych w podświadomość.

Bądź Pozytywnym Wojownikiem – zajęcia dla dzieci, ćwiczenia i zabawy

Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana

” Boks zawodowy niejednokrotnie stawiał mnie na krawędzi wytrzymałości psychofizycznej. Dzięki trenerowi odkryłam, że joga jest wspaniałym sposobem na poprawienie funkcjonowania całego aparatu ruchowego, rozluźnienie rozgrzanych do czerwoności, zmęczonych mięśni ale i ukojeniem dla umysłu. Potrzebowałam wyciszenia i spokoju aby w pełni przygotować się do czekającej mnie walki. Poprzez jogę i medytację docierałam do niesamowitych pokładów energii, dzięki której nikt nie był w stanie mnie zatrzymać w drodze do zwycięstwa. “
 

YogattractiveTM: młoda bez igły i skalpela

Zajęcia prowadzone w 3 grupach po max 50 osób.

Czas (ok. 1 h)

Opis metody YogattractiveTM:
 • Ujędrnia ponad 80 mięśni twarzy i szyi dzięki dedykowanym ćwiczeniom, by mięśnie tworzyły antygrawitacyjne rusztowanie dla skóry. Efektem jest ujędrnienie i podniesienie wszystkich partii twarzy, drenaż opuchlizn pod oczyma oraz likwidacja napięć szczęki, czoła i skroni
 • Poprawia ukrwienie skóry dzięki głębokiemu automasażowi i pobudza wytwarzanie kolagenu w warstwach głębokich skóry
 • Przyspiesza proces detoksyfikacji dzięki Japońskiemu automasażowi limfatyczno-refleksologicznemu z elementami akupresury i refleksologii, podnoszącemu policzki, konturującemu linię szczęki i drenującemu tkanki
 • Oddech Ujjayi w synchronizacji z ruchem – dotlenia obszar twarzy i szyi dla wyższej efektywności ćwiczeń i masażu
 
Parę słów więcej o YogattractiveTM:

Czy istnieje coś takiego, jak 100% naturalny lifting? Teraz już tak.

Mamy skuteczną odpowiedź, bez skalpela i igły, na główne przyczyny starzenia się twarzy i szyi takie jak:

 • Utrata kolagenu w skórze (drobne zmarszczki)
 • Wiotczejące mięśnie (bruzdy, chomiczki)
 • Niesprawny układ limfatyczny (opuchlizny)
 • Napięcia mięśniowe i niekontrolowana mimika

 
W trakcie sesji pokażemy Ci, jak ćwiczeniami i automasażem:

 • Pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu
 • Ujędrnić zwiotczałe mięśnie
 • Zniwelować opuchliznę spowodowaną zastojem limfy
 • Aktywowac wiele ważnych punktów akupresury

 

Zyskasz zrozumienie i kontrolę nad urodą twarzy i szyi, tak jak jogini mają kontrolę nad własnym ciałem. A wiesz dlaczego? Bo mięśnie nie kończą sie na szyi. Yogattractive pozwoli Ci pielęgnować swoją urodę w naturalny sposób, respektujący piękno każdej z nas, będąc także doskonałym dopełnieniem dla innych zabiegów estetycznych.

To prawda, ze naturalny anti-aging wymaga pewnej systematyczności podobnie, jak ćwiczenia całego ciała, lecz tak jak one daje wyraźne i trwałe efekty już po miesiącu!

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o innowacyjnej, autorskiej metodzie opracowanej przez Olgę Szemley i o jej naukowych podstawach proszę odwiedź nasza stronę na Facebooku www.facebook.com/yogattractive/ oraz www.yogattractive.com

Strefa dla dzieci – spotkania z jogą i nie tylko

Dzieci ćwiczą jogę? Zdecydowanie TAK. Na Festiwalu Jogi w Wierchomli bezpiecznie i z pomysłem
jogę dla dzieci poprowadzi Agnieszka Lasota – niekwestionowana super instruktorka jogi dla dzieci.
Wasze dzieci pokochają i jogę, i Agnieszkę!

Nuda w Wierchomli nie grozi

Rozumiemy, że nie samą jogą żyją wasze dzieciaki! Dlatego zapewnimy im inne super atrakcje. Do
współpracy zaprosiliśmy Michała Andrzejewskiego – świetnego animatora i Marzenę Andrzejewską,
zielarkę, choreoterapeutkę i dietetyczkę.

A zatem, zapraszamy wszystkie dzieci:

 • na grę terenową  „Mali strażnicy lasu”, a na niej
  poznamy dzikie rośliny i zrobimy z nich Bukiecik zdrowia, wypijemy Magiczny napój,
  poćwiczymy na świeżym powietrzu, skonstruujemy łuk, a wieczorem na zakończenie
  wspólnie poświętujemy, pobawimy się i pośpiewamy przy ognisku.
 • do tańca podczas wieczorków „Wytańcz siebie”: oswoimy się z ruchem, rozruszamy bioderka
  i serca, nauczymy się pląsać w popularnych letnich rytmach bachata i latino
 • na wieczorki planszówkowe prowadzone przez profesjonalnego animatora gier.

ODBIERZ DARMOWY KURS JOGI!

Zapisz się, żeby otrzymać mailem 6-dniowy, darmowy kurs jogi. Dowiedz się jak wykonywać sekwencję podstawowych pozycji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Joga-Joga.pl, ul. Perzyńskiego 14D / 37, 01-883 Warszawa, w celu otrzymywania newslettera. Swoje dane podaję dobrowolnie i jestem świadom(a) prawa dostępu do nich oraz ich poprawiania.