Prowadzący

Nauczyciele

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Katarzyna Enerlich

Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

Agnieszka Lasota

Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”. Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka”. Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka”

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę.

Hania Onifade

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

Kirti Gahlawat

She is a traditional yoga teacher and multi-style yoga expert from India associated with the India International Foundation (IIF) to spread the benefits of yoga and Ayurveda. She does multi-style yoga teaching like Hatha, Ashtanga, Vinyasa, Iyengar, Yin, Bikram hot yoga, yoga for children, yoga therapy, etc. She is an affiliated examiner to conduct certification exams for aspiring yoga trainers with the Ministry of AYUSH (Govt. of India). She holds a Postgraduate degree in Yogic Science and has more than 19 years of Practicing and 11 Years of experience in training and teaching Yoga at various International stages. She has won seven gold medals in national and three gold medals and one silver medal in international Yoga championships. She is a registered yoga teacher by the Quality Council of India, Yoga Alliance International, and the Indian Yoga Association. Last year during the pandemic, she completed another teachers’ training course in Yoga and Ayurveda from Kaivalyadham, Lonavala (one of the oldest yoga institutes in India).

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Agnieszka Kunicka

Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi (vinyasa, jinjoga, maha joga), aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz, uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi oraz kursów medytacji Vipassana; fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

Edyta Wołoszyn

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Nauczyciel akademicki i pedagog w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowana instruktorka Jogi Integralnej, Aerial Jogi oraz Jogi dla dzieci. Instruktorka sportu osób niepełnosprawnych. Prowadząca warsztaty JOGA Afrodyty MDM. Podczas warsztatów poznasz funkcje oraz skuteczne metody pracy z mięśniami głębokimi w tym mięśniami dna miednicy. Poznane ćwiczenia wykorzystasz w codziennej aktywności i zobaczysz jak niewiele trzeba zrobić, aby dobrze działały.

Prelegenci

Paweł Neko

Socjolog medycyny, członek Europejskiego Stowarzyszenia Irydologicznego. Wykładowca w Instytucie Zielarstwa Polskiego I Terapii Naturalnych w Warszawie. Irydolog, naturoterapeuta, zielarz – fitoterapeuta, informodiagnosta.

Piotr Łysoniewski

Naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, pomysłodawca konceptu Taijitu – terapie holistyczne. Posiada zarówno szeroką wiedzę jak i doświadczenie na polu żywienia i gotowania – zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, probiotykoterapię, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong.

Dariusz Hybel

Od wielu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu, długoletni asystent o. Jana Berezy. W 2006 r. o. Maksymilian zaprosił do wspólnego prowadzenia praktyki, a w 2010 r. do samodzielnego prowadzenia sesji medytacyjnych w Ośrodku.

Dariusz Hybel ukończył studia filozoficzne i teologiczne, studium psychoterapii Gestalt, uczestniczył w zajęciach Instytutu Duchowości Carmelitanum , a także ukończył Akademię Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 1993 – 2004 był czynnie związany z polityką i samorządnością. Jako dziennikarz napisał setki tekstów na tematy społeczno-ekonomiczne, polityczne i religijne. Jest współautorem książek: “Słuchaj, medytacja jest…” oraz “Medytacja. Droga Miłującej Obecności”.

Justyna Posłuszna

Z wykształcenia biolog molekularny. Od wielu lat pasjonuje się dietetyką, psychologią i biochemią człowieka. Prowadzi działalność pod nazwie „Mitodietetyka”. Autorka licznych szkoleń z zakresu dietetyki i nie tylko. Zwolenniczka integralnego podejścia do zdrowia. Prywatnie miłośniczka kotów i podróży.

Adam Lis

Wieloletni instruktor masażu dźwiękiem (Instytut Klang-Massage-Therapie w Uenzen) i dyplomowany psychotronik (psychologia alternatywna), towarzyszy każdemu Festiwalowi Jogi w Wierchomli niemal od początku. W swojej pracy Adam stosuje terapię psychosomatyczną, komunikację społeczną, NAO, koncerty terapeutyczne grupowe i indywidualne. O tym, jak dużo napięć nosimy w ciele w tym trudnym dla wielu z nas czasie i jak skutecznie i kojąco dźwięki tych koncertów działają na nierozładowany stres, mogliśmy się przekonać szczególnie w ubiegłym roku, co potwierdzają bardzo pozytywne relacje uczestników. Ci, którzy chcieliby skorzystać wcześniej, mogą już teraz umawiać się na koncert on-line z Adamem.

Szymon Olbrychowski

Urodzony w 24.06.1983 roku, świecki uczeń Roshiego Shodo Harady, pod okiem którego rozpoczął naukę medytacji Zen w wieku 22 lat. Praktykę doskonali od ponad 15 lat uczestnicząc regularnie w odosobnieniach medytacyjnych tzw. sesshin, prowadzonych przez Roshiego w Japonii i Europie. Rozszerza i pogłębia swoje doświadczenia medytacyjne przenosząc je na pole wspinaczki skalnej, drytoolingu, freedivingu oraz działań zawodowych i twórczych. Prowadzi cotygodniową medytację Zen w szkole jogi Jurka Jaguckiego w Szczecinie. Autor publikacji i tłumaczeń tekstów związanych z praktyką Zen, członek grupy liderów OneDropZen. Ojciec dwójki dzieci, architekt, nauczyciel akademicki, członek Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego i Stowarzyszenia Teatr Kana.

Leszek Frankiewicz

Jest projektantem permakultury i właścicielem gospodarstwa w Beskidzie Wyspowym. Ukończył studia z permakultury u Geoffa Lawtona otrzymując dyplom projektanta PDC. Wiedzę pogłębiał u Daniela Halseya, i od tego momentu używa zaawansowanych narzędzi informatycznych do projektowania.

Jest członkiem zespołu United Designers, stworzonego przez Dana Halseya; zespołu, który od wielu lat robi zaawansowane projekty permakulturowe na całym świecie. Bycie częścią tego zespołu umożliwia mu korzystanie z wiedzy i zasobów tej grupy, która również w Polsce robiła zaawansowane projekty. Lecz praktyczne umiejętności zdobywa u siebie, ‘na roli’ w pobliżu Limanowej. To jego zdaniem najlepsze połączenie działań aby stawać się coraz bardziej kompetentnym projektantem-praktykiem.

Dorota Gudaniec

Ekspertka konopna, mama Maxa, pierwszego w Polsce pacjenta leczonego legalnie preparatami na bazie konopi. Przy okazji walki o możliwość leczenia własnego syna, stała się aktywistką i twarzą walki o legalizację konopi do celów medycznych. Jest dyplomowaną zielarką-fitoterapeutką, ekspertką konopną, doświadczonym praktykiem w zakresie medycznego zastosowania kannabinoidów, a także inicjatorką i organizatorką licznych działań zmierzających do uregulowania statusu konopi w Polsce.

Dorota Gudaniec jest także właścicielką marki ekstraktów z konopi siewnych Max Hemp, a także pomysłodawczynią i założycielką Centrum Terapeutycznego Max Hemp, które jest miejscem holistycznego wsparcia dla pacjentów zainteresowanych medyczną marihuaną oraz rozmaitymi metodami wsparcia zdrowia.

Bartosz Zadurski

Certyfikowany Provider TRE®, Praktyk IFS (Internal Family Systems), trener Empatycznej Komunikacji, terapeuta Integracji Strukturalnej, instruktor oddechu metodą Butejki, trener świadomej pracy z ciałem, Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat ruchu, tańca i psychosomatyki – zależności umysłu i ciała. Autor podcastu o ciele, emocjach i terapii „Zadurski Mówi”. Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Festiwal Wibracje, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej.

Justyna Gęsikowska

Dyplomowany Naturopata Kinezjolog. Uwielbia zgłębiać, doświadczać i łączyć różne naturalne metody pracy z ciałem i umysłem – to jej pasja i sposób na życie. Oprócz promowania zdrowego oddechu Metodą Butejki, zajmuje się również terapią dźwiękiem z użyciem kamertonów, masażem Lomi Lomi Nui oraz Raindrop Technique* Young Living. Pracuje również nowatorskimi metodami biorezonansowymi przy pomocy SCIO. Studiuje Psychobiologię i Zielarstwo. Praktykuje i propaguje zdrowy ruch. Kształci się w dziedzinie Jogi, Qigong oraz Starosłowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet.

Kontakt

Magdalena Mroczka: 513 027 059

Agnieszka Kunicka: 732 999 400

Ewa Majerska: 534 923 923

zapisy@jogafestiwal.pl

Lokalizacja

Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort

Wierchomla Mała 42

33-350 Piwniczna Zdrój

www.wierchomla.com.pl