Prowadzący

Nauczyciele

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Katarzyna Enerlich

Pisarka i nauczycielka jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

Elżbieta Michałkiewicz

Jogę praktykuje od 2004 roku. Regularnie też brała udział w warsztatach, szkoleniach i konwencjach jogi. Przez wiele lat praktykowała w w Ashramie Sivananda Yoga Vedanta w Neyyar Dam w Indiach. Certyfikowany Nauczyciel Jogi Integralnej oraz jogi dla dzieci.

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę.

Hania Onifade

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Agnieszka Kunicka

Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi (vinyasa, jinjoga, maha joga), aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz  i Joga Studio Jabłonna. Uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi, fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

Olga Dziennik

Agata Stawarz

Agata Stawarz

Agnieszka Lasota

Agnieszka Lasota

Prelegenci

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Dr n.med, od 55 lat w zawodzie lekarza, specjalista alergolog, dermatolog, żywieniowiec, slow-aging. Stypendystka Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach (1987) i Uniwersytetu w Miami (1993).Opublikowała 13 prac naukowych na temat zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób alergicznych. Członek Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej.
W 1994 roku zostawała powołana na członka naukowego ACAAI (jako jedyny lekarz alergolog z Polski) za wkład w rozwój alergologii światowej.
Od 1977 do 1981 mieszkała i pracowała w Indiach i Angoli gdzie pracowała w swoim zawodzie. Od 1981 rozpoczęła misję uświadamiania społeczeństwa polskiego o zdrowym stylu życia.
W 1988 obroniła pracę doktorską o pionierskiej metodzie leczenia atopowego zapalenia skóry przy pomocy indywidualnej diety eliminacyjnej, za która otrzymała dyplom honorowy im . prof. Tadeusza Obtułowicza za wkład w rozwój alergologii polskiej. W 1996 przebywała przez kilka tygodni w Pekinie i była na krótkim stażu w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tian-Jin.
Wieloletni konsultant wojewódzki ds. alergologii w Województwie Podkarpackim.

Margot Tohkou (東虹) Olejniczak

Margot Tohkou (東虹) Olejniczak

Szwajcarsko-polska artystka i wykładowca japońskiego malarstwa tuszowego w Europie. W swoich obrazach posługuje się tradycyjnymi technikami przekazywanymi od mistrzów do uczniów od setek lat. Artystka regularnie bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Europie, USA i Japonii. Otrzymała wiele nagród, w tym w Tōkyō National Art Center i w Tōkyō Metropolitan Art Museum. W 2021 przyznano jej nagrodę specjalną Ministerstwa Spraw Zagranicznych Japonii, a w 2022 mistrz Tohun Kobayashi, jeden z najwybitniejszych japońskich malarzy wieku nadał artystce jej artystyczne imię – pesudonim Tohkou („Wschodnia Tęcza”), oficjalnie zarejestrowane w księgach japońskich artystów. W 2023 r. Margot Tohkou (東虹) Olejniczak została mianowana członkinią zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Sumi w Japonii.

Dariusz Hybel

Od wielu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu, długoletni asystent o. Jana Berezy. W 2006 r. o. Maksymilian zaprosił do wspólnego prowadzenia praktyki, a w 2010 r. do samodzielnego prowadzenia sesji medytacyjnych w Ośrodku.

Dariusz Hybel ukończył studia filozoficzne i teologiczne, studium psychoterapii Gestalt, uczestniczył w zajęciach Instytutu Duchowości Carmelitanum , a także ukończył Akademię Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 1993 – 2004 był czynnie związany z polityką i samorządnością. Jako dziennikarz napisał setki tekstów na tematy społeczno-ekonomiczne, polityczne i religijne. Jest współautorem książek: “Słuchaj, medytacja jest…” oraz “Medytacja. Droga Miłującej Obecności”.

Dominika Harasim

Trenerka dobrego samopoczucia, pozytywności i umiejętności społecznych, specjalistka psychologii pozytywnej, mentorka well-being, założycielka marki aleFajnie! Promuje oraz uczy pozytywnych zachowań, emocji i przekonań, zgodnie z najnowszymi badaniami psychologii pozytywnej. Autorka warsztatów rozwojowych, scenariuszy z animacją dla dzieci i młodzieży, gry „Ale fajne kolory pozytywności”, opracowanej w ramach projektu „Strefa Integracji II” na zlecenie Stowarzyszenia Strefa Wsparcia w ramach projektu UNICEF i m.st. Warszawa.

Rafał Połuniok

Jestem pasjonatem japońskich noży oraz SushiChef’em od ponad 10 lat. Pracowałem w wielu restauracjach w Polsce i za granicą , serwując różne potrawy: od szybkich dań na wynos, przez prywatne kolacje dla celebrytów, po pracę w wegańskich restauracjach z sushi. To pozwoliło mi na zrozumienie całego spektrum sushi oraz odnalezienia jego esencji! Ponadto od 6 lat sprowadzam i poddaję renowacji stare noże, które odnajdujemy na targach w Japonii wraz z moim przyjacielem. Bywają one po przejściach, zapomniane, ale z „bijącą w nich duszą”! Jest to zupełnie inna stal niż, ta wytwarzana teraz masowo. Czuje się w nich rękę rzemieślnika. Przyjemność i komfort pracy ” nożem z duszą” jest zdumiewająca.

Mariusz Mierzwa

Wykwalifikowany instruktor tańca z kilkunastoletnim doświadczeniem w nauczaniu tańca towarzyskiego, tańca ludowego oraz hip-hopu. Prowadzi zajęcia taneczne w szkołach, przedszkolach i domach kultury. Posiada kwalifikacje, aby uczyć tańca na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do eksperta. Mariusz jest również aktywnym sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego w czasie zawodów tanecznych na różnych poziomach. Jego pasją jest nauczanie tańca oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i aktywność fizyczną.

Robert Mątewski

Przewodnikiem w Świecie Dźwięków będzie Robert Mątewski – Dyplomowany terapeuta dźwiękiem wg. Metody Petera Hessa, uczestnik wielu warsztatów i szkoleń min. z mistrzem gongu Donem Conreux (USA). Od 2007 roku zgłębia tajniki gry i terapii dźwiękiem, prowadzi sesje grupowe i terapie indywidualne. Inicjator i członek projektu CHAKRA ZU – TransGong Medicina. Jest również instruktorem Capoeira Angola, tradycyjnego afro-brazylijskiego tańca, rytuału i sztuki walki, którą praktykuje od 22 lat. Jego pasją jest również muzyka afrykańska, bębny Djembe na których gra i prowadzi warsztaty. Fascynuje się wszystkim co dzikie, prawdziwe i naturalne…ze wskazaniem na Wilki. Mieszka i jest gospodarzem w miejscu ludzi Wolnych i działań DobroWolnych – OSADA GONGSTERLAND i jest >> szczęśliwym ojcem 14 letniego syna Joachima.

Justyna Gęsikowska

Dyplomowany Naturopata Kinezjolog. Uwielbia zgłębiać, doświadczać i łączyć różne naturalne metody pracy z ciałem i umysłem – to jej pasja i sposób na życie. Oprócz promowania zdrowego oddechu Metodą Butejki, zajmuje się również terapią dźwiękiem z użyciem kamertonów, masażem Lomi Lomi Nui oraz Raindrop Technique* Young Living. Pracuje również nowatorskimi metodami biorezonansowymi przy pomocy SCIO. Studiuje Psychobiologię i Zielarstwo. Praktykuje i propaguje zdrowy ruch. Kształci się w dziedzinie Jogi, Qigong oraz Starosłowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet.

Bartosz Ludera

Mgr. psychologii, terapeuta ajurwedyjski, współzałożyciel i współwłaściciel DEVA Harmony.

Ukończył psychologię ze specjalizacją kliniczną, wiele szkoleń ajurwedyjskich w tym, ziół ajurwedyjskich, specjalizacja z układu nerwowego, diagnozy z języka oraz pulsu. Zajmuje się rozwojem świadomości o życiu i zdrowiu.

Fotograf, muzyk, były reprezentant polski w akrobatyce sportowej.
Rozwija swoją wiedzę oraz praktykę w ajurwedzie i jodze, totalnej biologii i psychosomatyce, kulturze i kuchni wschodu, astrologii wedyjskiej i zachodniej, medytacji i pracy z energią ciała, czakrami.

Kontakt

Magdalena Mroczka: 513 027 059

Agnieszka Kunicka: 732 999 400

Ewa Majerska: 534 923 923

zapisy@jogafestiwal.pl

Lokalizacja

Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort

Wierchomla Mała 42

33-350 Piwniczna Zdrój

www.wierchomla.com.pl