Prowadzący

Nauczyciele

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Sharat Arora

Wybitny nauczyciel jogi z Indii przyjedzie do Wierchomli i poprowadzi 3-dniowe warsztaty w czasie Joga Festiwalu.

Sharat Arora spędził 7 lat u boku B.K.S. Iyengara kształcąc się i pracując. Pod okiem Mistrza, odkrył swoje powołanie zgłębiania zagadnienia terapii jogą. Jego sposób nauczania jest unikalny, zachęca uczniów do porzucenia wszystkiego czego dotychczas się nauczyli i patrzenia na jogę oczami początkującego. Sharat założył dwa ośrodki jogi: w Indiach u podnóża Himalajów i na Goa. Niektórzy przemierzają pół świata, aby znaleźć się na jego zajęciach.

Kirti Gahlawat

She is a traditional yoga teacher and multi-style yoga expert from India associated with the India International Foundation (IIF) to spread the benefits of yoga and Ayurveda. She does multi-style yoga teaching like Hatha, Ashtanga, Vinyasa, Iyengar, Yin, Bikram hot yoga, yoga for children, yoga therapy, etc. She is an affiliated examiner to conduct certification exams for aspiring yoga trainers with the Ministry of AYUSH (Govt. of India). She holds a Postgraduate degree in Yogic Science and has more than 19 years of Practicing and 11 Years of experience in training and teaching Yoga at various International stages. She has won seven gold medals in national and three gold medals and one silver medal in international Yoga championships. She is a registered yoga teacher by the Quality Council of India, Yoga Alliance International, and the Indian Yoga Association. Last year during the pandemic, she completed another teachers’ training course in Yoga and Ayurveda from Kaivalyadham, Lonavala (one of the oldest yoga institutes in India).

Katarzyna Enerlich

Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

Elżbieta Michałkiewicz

Jogę praktykuje od 2004 roku. Regularnie też brała udział w warsztatach, szkoleniach i konwencjach jogi. Przez wiele lat praktykowała w w Ashramie Sivananda Yoga Vedanta w Neyyar Dam w Indiach. Certyfikowany Nauczyciel Jogi Integralnej oraz jogi dla dzieci.

Michał Kudzia

Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę.

Hania Onifade

Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.
Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki.

Agnieszka Kunicka

Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi (vinyasa, jinjoga, maha joga), aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz, uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi oraz kursów medytacji Vipassana; fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

Edyta Wołoszyn

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Nauczyciel akademicki i pedagog w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowana instruktorka Jogi Integralnej, Aerial Jogi oraz Jogi dla dzieci. Instruktorka sportu osób niepełnosprawnych. Prowadząca warsztaty JOGA Afrodyty MDM. Podczas warsztatów poznasz funkcje oraz skuteczne metody pracy z mięśniami głębokimi w tym mięśniami dna miednicy. Poznane ćwiczenia wykorzystasz w codziennej aktywności i zobaczysz jak niewiele trzeba zrobić, aby dobrze działały.

Prelegenci

Paweł Neko

Socjolog medycyny, członek Europejskiego Stowarzyszenia Irydologicznego. Wykładowca w Instytucie Zielarstwa Polskiego I Terapii Naturalnych w Warszawie. Irydolog, naturoterapeuta, zielarz – fitoterapeuta, informodiagnosta.

Jarosław Jamróz

Tao Yin,, droga do wnętrza ” odnalazłem i wprowadziłem we własne życie 25 lat temu. Wcześniej byłem instruktorem Judo i Krav Maga, po poważnych problemach zdrowotnych (siedem pęknięć czaszki, dwa krwiaki mózgu) odnalazłem zdrową i szczęśliwą Drogę Życia – ćwicząc codziennie Tao Yin od 3 do 8 godzin dziennie, pamiętając, że :  ,, ćwiczymy, aby lepiej żyć. Nie żyjemy, aby lepiej ćwiczyć „. 

Od 2011 r. jestem prezesem Polskiego Towarzystwa Tao Yin i staram się jak najwięcej dzielić moją wiedzą i praktyką, ucząc, jak odnaleźć własną energię Qi, dostając się do własnego wnętrza, jak ją szanować i prowadzić po szczęśliwej drodze życia.  Szkoląc również instruktorów Tao Yin. 

Dariusz Hybel

Od wielu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu, długoletni asystent o. Jana Berezy. W 2006 r. o. Maksymilian zaprosił do wspólnego prowadzenia praktyki, a w 2010 r. do samodzielnego prowadzenia sesji medytacyjnych w Ośrodku.

Dariusz Hybel ukończył studia filozoficzne i teologiczne, studium psychoterapii Gestalt, uczestniczył w zajęciach Instytutu Duchowości Carmelitanum , a także ukończył Akademię Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 1993 – 2004 był czynnie związany z polityką i samorządnością. Jako dziennikarz napisał setki tekstów na tematy społeczno-ekonomiczne, polityczne i religijne. Jest współautorem książek: “Słuchaj, medytacja jest…” oraz “Medytacja. Droga Miłującej Obecności”.

Dominika Harasim

Trenerka dobrego samopoczucia, pozytywności i umiejętności społecznych, specjalistka psychologii pozytywnej, mentorka well-being, założycielka marki aleFajnie! Promuje oraz uczy pozytywnych zachowań, emocji i przekonań, zgodnie z najnowszymi badaniami psychologii pozytywnej. Autorka warsztatów rozwojowych, scenariuszy z animacją dla dzieci i młodzieży, gry „Ale fajne kolory pozytywności”, opracowanej w ramach projektu „Strefa Integracji II” na zlecenie Stowarzyszenia Strefa Wsparcia w ramach projektu UNICEF i m.st. Warszawa.

mgr inż. Karolina Czyżowska

Dyplomowany trycholog, dietetyk kliniczny, kosmetolog, wykładowca akademicki, członkini Polskiego Towarzystwa Trychologicznego. Pasjonatka szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Wykonywana praca jest jej pasją i spełnieniem w pomaganiu innym. W swojej praktyce opiera się na holistycznym podejściu, łącząc wiedzę z zakresu kilku dziedzin kompleksowo wspiera pacjentów. Specjalizuje się w problemach łysienia i chorób skóry głowy, a także w dietoterapii chorób autoimmunologicznych, zaburzeń trawiennych i hormonalnych. W swojej pracy z pacjentami bazuje na indywidualnych zaleceniach oraz celowanej suplementacji opartej na analizie wyników badań laboratoryjnych.

Szymon Olbrychowski

Urodzony w 24.06.1983 roku, świecki uczeń Roshiego Shodo Harady, pod okiem którego rozpoczął naukę medytacji Zen w wieku 22 lat. Praktykę doskonali od ponad 15 lat uczestnicząc regularnie w odosobnieniach medytacyjnych tzw. sesshin, prowadzonych przez Roshiego w Japonii i Europie. Rozszerza i pogłębia swoje doświadczenia medytacyjne przenosząc je na pole wspinaczki skalnej, drytoolingu, freedivingu oraz działań zawodowych i twórczych. Prowadzi cotygodniową medytację Zen w szkole jogi Jurka Jaguckiego w Szczecinie. Autor publikacji i tłumaczeń tekstów związanych z praktyką Zen, członek grupy liderów OneDropZen. Ojciec dwójki dzieci, architekt, nauczyciel akademicki, członek Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego i Stowarzyszenia Teatr Kana.

Gosia Ruszkowska

Od kilkunastu lat współtworzy duet Mead Ladies. Zajmuje się botaniką praktyczną – barwiarstwem, fitoterapią, fermentacją, kosmetykami naturalnymi. Jest współautorką ksiązek kulinarnych: „Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin” , „Dzikie kiszonki i inne fermentcje” oraz zielarskiego ebooka „Wiedźmi ziołonotatnik”. Jest też właścicelką marki naturalnych kosmetyków, kadzideł z roślin i grzybów rodzinnych oraz świec Witchcare.
Witchcare to marka zrodzona na pograniczu nauki i magii, czerpiąca garściami z lokalnego dziedzictwa i skarbów rodzimych ziół. Oferuje najwyższej jakości ręcznie robione kadzidła, oparte na mocy olejków eterycznych obłędnie pachnące roślinne świece i mgiełki zapachowe, wysokiej jakości kosmetyki i produkty wellnessowe tworzone we współpracy z polskimi rzemieślnikami.

W czasie wydarzenia poprowadzi spacer botaniczny i prelekcję nt. świata fungi.

Joanna Pielużek / Asha

Dyplomowana tancerka, nauczycielka i choreograf tańca brzucha. Instruktorka Tao Yin chińskiej sztuki uzdrawiania oraz certyfikowana masażystka i pasjonatka chińskiej medycyny naturalnej. Celebrantka Ceremonii dźwięków oraz terapeutka dźwiękiem – misy tybetańskie.
Organizatorka i prowadząca warsztaty dla kobiet w Monachium. Asha- wprowadzi Was w świat tańca orientalnego zwanego potocznie tańcem brzucha.

Tajniki tego niezwykłego stylu tańca zgłębiała za granicami kraju w Niemczech, pod przewodnictwem  Momo Kadous, jedenego z najlepszych choreografów i instruktorów na świecie.

Robert Mątewski

Przewodnikiem w Świecie Dźwięków będzie Robert Mątewski – Dyplomowany terapeuta dźwiękiem wg. Metody Petera Hessa, uczestnik wielu warsztatów i szkoleń min. z mistrzem gongu Donem Conreux (USA). Od 2007 roku zgłębia tajniki gry i terapii dźwiękiem, prowadzi sesje grupowe i terapie indywidualne. Inicjator i członek projektu CHAKRA ZU – TransGong Medicina. Jest również instruktorem Capoeira Angola, tradycyjnego afro-brazylijskiego tańca, rytuału i sztuki walki, którą praktykuje od 22 lat. Jego pasją jest również muzyka afrykańska, bębny Djembe na których gra i prowadzi warsztaty. Fascynuje się wszystkim co dzikie, prawdziwe i naturalne…ze wskazaniem na Wilki. Mieszka i jest gospodarzem w miejscu ludzi Wolnych i działań DobroWolnych – OSADA GONGSTERLAND i jest >> szczęśliwym ojcem 14 letniego syna Joachima.

Justyna Gęsikowska

Dyplomowany Naturopata Kinezjolog. Uwielbia zgłębiać, doświadczać i łączyć różne naturalne metody pracy z ciałem i umysłem – to jej pasja i sposób na życie. Oprócz promowania zdrowego oddechu Metodą Butejki, zajmuje się również terapią dźwiękiem z użyciem kamertonów, masażem Lomi Lomi Nui oraz Raindrop Technique* Young Living. Pracuje również nowatorskimi metodami biorezonansowymi przy pomocy SCIO. Studiuje Psychobiologię i Zielarstwo. Praktykuje i propaguje zdrowy ruch. Kształci się w dziedzinie Jogi, Qigong oraz Starosłowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet.

Bartosz Ludera

Mgr. psychologii, terapeuta ajurwedyjski, współzałożyciel i współwłaściciel DEVA Harmony.

Ukończył psychologię ze specjalizacją kliniczną, wiele szkoleń ajurwedyjskich w tym, ziół ajurwedyjskich, specjalizacja z układu nerwowego, diagnozy z języka oraz pulsu. Zajmuje się rozwojem świadomości o życiu i zdrowiu.

Fotograf, muzyk, były reprezentant polski w akrobatyce sportowej.
Rozwija swoją wiedzę oraz praktykę w ajurwedzie i jodze, totalnej biologii i psychosomatyce, kulturze i kuchni wschodu, astrologii wedyjskiej i zachodniej, medytacji i pracy z energią ciała, czakrami.

Kontakt

Magdalena Mroczka: 513 027 059

Agnieszka Kunicka: 732 999 400

Ewa Majerska: 534 923 923

zapisy@jogafestiwal.pl

Lokalizacja

Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort

Wierchomla Mała 42

33-350 Piwniczna Zdrój

www.wierchomla.com.pl